Şimdi size Koyun ithalatı yapmak için genel bilgiler vermek istiyorum.

“ Koyun ithalatı serbest mi “ diye soranlar oluyor. Evet serbest.

Koyun ithalatı yapmak istiyorsanız öncelikle alacağınız koyunları bakacağınız yerinizin olması lazım. Bu yer kendinizin olacağı gibi kiralıkta olabilir. Ancak kiralama yaparsanız en az 2 yıllık ve noterden olması şarttır.

Mevcut yerinizle ilgili olarak bağlı bulunduğu İlin veya ilçenin Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden onay almanız gerekmektedir. Müdürlüğe bir dilekçe vererek “İşletme Kayıt Belgesi”-“Kapasite Raporu” ve “Karantina Yeri İşletme Uygunluk Belgesi” isteyeceksiniz. Tarım ve Orman Müdürlüğü’ de yerinize gelip baktıktan sonra uygun ise size yukarıda yazılan belgeleri üst yazı ile beraber verecek.

Bu belgeleri aldıktan sonra eğer isterseniz sitemiz telefonunu arayarak istediğiniz ırk  koyun almanız için yardımcı olabiliriz. İthalatla ilgili diğer tüm işlemleri sizden vekalet aldıktan sonra biz yapıyoruz. Sizi de alacağınız hayvanınızı seçmek için yurtdışına götürüyor ve istediğiniz koyunları tek tek seçmenizi sağlıyoruz.

Romanov koyunu, Merinos, ile de France veya Şarole hangi ırk düşünüyorsanız ithalatını yapar ve adresinize teslim edebiliriz.

“Koyun ithalatı yapılan ülkeler” veya “koyun ithalatına açık ülkeler” nereler diye sorarsanız güncel listeyi Tarım ve Orman Bakanlığı resmi web sitesinden bakabilir veya sitemiz telefonundan arayarak öğrenebilirsiniz.

“Koyun ithalatında gümrük vergisi” var mı diye düşünüyorsanız 2018 yılı için fatura miktarının %1 oranındadır. Hangi gümrük kapısından girecekse orada ödenmektedir.

Mehmet TURGUT

www.damizlikithalat.com

Tel : 0850 346 57 17

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz