Suffolk Koyun Irkı

Ülkemizde yeni tanınmaya ve yetiştirilmeye başlayan Suffolk koyunun anavatanı İngiltere’dir. Soutdown koç X Nurfolk dişi melezlemesi ile elde edilmiştir.

Hızla gelişen, yüksek döl verimli, eti lezzetli ve dayanıklı bir ırktır. Özellikle suffolk erkekleri üstün özelliklerinden dolayı diğer ırkların ıslahı için kullanılmaktadır. Suffolk melezlemesi yapıldığında iyi sonuç alınmaktadır.

Suffolk cinsi koyunların genel özelliklerine gelince ; baş ve ayakları siyah vücudu beyazdır. Hem erkek hem dişileri boynuzsuzdur. Kulakları yataytır. İri kas yapılı olup, kısa bacaklı ve orta boyludur. Güçlü bir kas yapısı vardır. Sakin yapıları dolayısıyla bakımları kolaydır.

Döl verimleri oldukça yüksektir. (1.7 – 2.2) 2 yılda 3 doğum rahatlıkla yaparlar. Kolay doğum yaparlar ve annelik içgüdüleri yüksektir.

Etleri lezzetli olup, diğer koyun ırklarına göre karkastaki yağ oranı düşüktür. Az yağlı ve sulu koyun eti tercih edenlerin tercihidir.

Yetişkin Suffolk koyun dişileri 80 – 110 kg., erkeleri 110 – 160 kg. arasındadır.

Sizde Suffolk koyun ithalatı yapmak ve suffolk koyun ırkı yetiştirmek istiyorsanız sitemiz telefonlarında bize ulaşabilirsiniz.

İthal suffolk koyun almaya karar verdiğinizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

www.damizlikithalat.com

Telefon : 0850 346 57 17 ( Türkiye )

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz