BESİLİK SIĞIR İTHALATI AÇILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı Avrupa’dan 2019 yılı için Besilik Sığır İthalatı’nı açtı.  Besilik sığır olarak hem erkek hem de dişi ithalatına da izin verdi. Besilik dana ithalatı için izinli ülkeler hangileri diye sorarsanız Avrupa’nın birçok ülkesine izin verildi.

Besilik erkek sığır ithalatı yapmak isteyen yetiştiricilerin kapasitesinin 500 adet ve üzeri olması gerekiyor. Ancak ithalat ederken bir kaç parti şeklinde de alabilir. Müracaatlar çifliğin bulunduğu İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapılacaktır.

İthal edilecek besilik erkek sığırlar aşağıda yazdığım etçi ve kombine ırkların saf yada kendi aralarındaki melezleri olabilir.

Besilik sığır ithalatı için etçi ırklardan Angus, Charolais (şarole), Limousin (limuzin), Hereford, Belgium Blue (Belçika Mavisi), Piedmentosa, Aubrac (Obrak), Gasconne, Salers, Blonde ve kombine ırklardan Simmental, Shorthorn ırklarına izin verildi.

Eğer sizde besilik ithali yapan firma arıyorsanız yardımcı olur ve ithalatınızın sorunsuz ve hızlı bir şekilde olmasını sağlayabiliriz.

Türkiye içi Telefon : 0850 346 57 17  Mehmet TURGUT

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz