Romanov Koyunu yetiştirmek için müsait yeriniz ve imkanınız varsa aşağıda yazdığımız ön bilgileri inceleyin ve bizimle temasa geçin. Türkiye’de en çok ithalat yapan firmalardan biri olan şirketimize güvenebilir ve uygun fiyata getirtebilirsiniz.

         İTHALAT İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

 1. Damızlık küçükbaş hayvan(koyun-keçi) ithalatı uygulama talimatı gereği işletmeler, en az 100 ve en çok 1.000 baş damızlık küçükbaş hayvan ithal edebilirler. Romanov ırkı dişi damızlık hayvan sayısının % 5’ini aşmayan miktarda damızlık Romanov ırkı erkek koç talebinde bulunabilirler.
 2. Sözleşmeli ithalat yapıldığı taktirde 50 baş da almak mümkündür.
 3. İthal ettiğiniz damızlık hayvanları 2 yıl süre ile satamazsınız, devredemezsiniz. Doğan Romanov kuzularını ise istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.
 4. Tek seferde 300 baş koyun/koç talep olduğunda ithalat işlemlerini hemen başlatabiliriz. Ortalama 25-30 gün sonra koyunlarınız elinizde olur. 1 tır 300 adet koyun/koç aldığından en ekonomik ve en hızlı seçim olmaktadır.mmavis.com/damizlik-saf-romanov-koyun-ve-koc-ithalati/ )

       Kısaca yazmak gerekirse ;

      Sizin Yapacaklarınız  

 1.  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın istemiş olduğu belgeleri bağlı bulunduğunuz İl veya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden çıkartmak. Bu belgeler ve tüm mevzuat için sitemizin ” gerekli belgeler ” linkini inceleyebilirsiniz.
 2. İthalat için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının istemiş olduğu tüm belgelerin hazırlanması, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından sizin adınıza gerekli izinlerin alınması, Romanov koyunlarının seçimi için Bakanlığın görevlendirdiği seçim heyetinin Ukrayna’ya götürülmesi, ithalatın sizin adınıza yapılması için gümrük işlemlerinin yapılması, Ukrayna’da sizin adınıza tüm işlemlerin yapılması için tarafımıza bu konuları kapsayacak resmi vekalet verilmesi.

Bizim Yapacaklarımız ( sizden aldığımız vekaletten sonra )

 1. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının istemiş olduğu belgeleri sizin adınıza düzenlenmesi.
 2. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında sizin adınıza tüm işlemleri takip etmek ve gerekli izinleri almak.
 3. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tayin etmiş olduğu seçim heyetinin Ukrayna’ya götürülmesi, Ukrayna’da seçim heyeti’nin görevlerini yapmaları için kendilerine refakat etmek.
 4. Eğer isterseniz sizde Bakanlık seçim heyetiyle beraber Ukrayna’ya gidebilir ve prosedür çerçevesinde kendi hayvanınızı bizzat seçebilirsiniz.
 5. Seçim heyetinin yol, harç ve Ukrayna’daki tüm masraflarının karşılanması.
 6. Ukrayna’da seçilen koyunların Ukrayna’da karantina süresince bakımını yapmak.
 7. Ukrayna makamlarında yapılacak tüm işlemleri sizin adınıza yapmak.
 8. Ukrayna’dan Türkiye’ye nakli için canlı hayvan nakil aracını temin edip çiftliğinize kadar nakliyesini ve tarafınıza teslimini yapmak.
 9. Türkiye’ye girişteki tüm gümrük ve bakanlık işlemlerini sizin adınıza yapmak.
 10. Sizinle anlaşma yaptığımız andan itibaren Damızlık Gebe Romanov koyunlarınızın çiftliğinize teslimine kadar tüm harcamaları biz yaparız.
 11. Tüm bu hizmetlerle beraber gümrük vergileri, millileşme vergisi, gümrük müşaviri hizmet bedeli, canlı hayvan nakil tır’ı ile nakil dahil fiyat için görüşelim.
 12.  Nisan – 2018 için alınacak koyun sayısına göre Romanov koyun ortalama fiyatı 260-300 $ seviyesindedir.
 13. İthalat ile uğraşmak istemiyorsanız sözleşmeli koyun ithalatı kapsamında şirketimizin Türkiye’deki karantina merkezlerinden bizzat gelip seçerek 50 adet ve üzeri almanızda mümkündür.
  romanov1 romanov2

Tel : 0850 346 57 17  Mehmet TURGUT Bey ile irtibata geçerek daha ayrıntılı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Ayrıca istek üzerine Damızlık Sertifikalı Alman Et Merinosu,Charolais ( Şarole ), İle de France, Lagune veya hangi ırk koyun istiyorsanız ithal ederek aynı şartlarda teslim edebiliriz.

Admin

11 Comments

 • Cevapla
  yunus
  9 Temmuz 2017

  İşlem ücreti olarak size ödememiz gereken tutar nedir?
  100 adet Romanov’u Karabük ilinde kuracağımız çiftliğe ithal edeceğiz. Biz İstanbul’dayız. Sizden alacağımız danışmanlığın bize maliyeti ne olur?

 • Cevapla
  osman güneş
  10 Haziran 2018

  merhabalar türkiyedeki çiftliğinizden veya ukraynadaki çiftliğinizden saf romanov ırkı koyun ve koç alırsak adet fiyatınız ne olur veya fiyat esnekliğiniz neye göre değişir.bu konuyla ilgili net ve somut bilgi almak istiyoruz hoşçakalın

 • Cevapla
  Yusuf gunus
  14 Haziran 2018

  Merhaba ben 20tane romanov koyun alabirmiyim ve nekasar
  Tsk
  Saygilarla
  Yusuf

  • Cevapla
   Admin Author
   2 Temmuz 2018

   Mail ile cevap verildi, isterseniz iletişim sayfamıza cep numaranızı yazarak telefondan da bilgi alabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

  • Cevapla
   13 Ağustos 2018

   Merhaba, sitemiz içindeki yazımızda da belittiğimiz gibi Tarım ve Orman Bakanlığı bireysel ithalatta 100 adetten aşağısına izin vermemektedir. Ancak zaman zaman yaptığımız sözleşmeli ithalat kapsamında isterseniz minimum 50 adet alabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 • Cevapla
  Selcuk kapan
  15 Haziran 2018

  Ukrayna dan romanov almak istiyorum Türkiye teslimi fiyat alabilirmiyim

  • Cevapla
   Admin Author
   2 Temmuz 2018

   Mail ile cevap verildi, isterseniz iletişim sayfamıza cep numaranızı yazarak telefondan da bilgi alabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

 • Cevapla
  Murat sarıkaya
  5 Temmuz 2018

  50 adet damızlık almayı düşünüyorum ankarada bir çiftlik kurup onlarla ilgilenmek istiyorum bana 50 adet damızlık hayvanın fiyatı ne olur

  • Cevapla
   27 Temmuz 2018

   Mail ile cevap verildi, isterseniz iletişim sayfamıza cep numaranızı yazarak telefondan da bilgi alabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

 • Cevapla
  Yusuf gunus
  9 Temmuz 2018

  Merhaba ben 50+2tane romanov almak istiyorum kayseriye teslim ne olur

  • Cevapla
   27 Temmuz 2018

   Mail ile cevap verildi, isterseniz iletişim sayfamıza cep numaranızı yazarak telefondan da bilgi alabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Translate »