×

Alman Et Merinosu İthalatı

Alman Et Merinosu İthalatı

Alman Et Merinosu İthalatı

Alman Et Merinosu orta yapılı, döl verimi yüksek, yün kalitesi iyi, karkas verimi % 50 olan kombine ırk bir ırktır. Etçi ve yüncü olarak tanınır.

Almanya’daki koyun popilasyonunun % 40’ ına yakını bu ırktır. Almanya’da oldukça rağbet gören popüler bir hayvandır. Adına kurulmuş birçok damızlık birlikleri ve klüpleri vardır.

Merinos ırkı hemen her iklime uyum sağlayan dayanıklı ırklardan kabul edilir.

Koyunları 60-80 kg., koçları 90-120 kg. aralığındadır.  Yünleri 22-28 mikron arasında olup, ince ve beyazdır. Post ağırlıkları 4-5 kg. dır.

Mevsime bağlı kızgınlık göstermez 2 yılda 3 doğum yapar ve ikizlik oranı % 40-60 dir. Yani bir koyundan iyi bir bakımla iki yılda 4-6 yavru alınabilir.

Kolay doğum yaparlar ve  annelik içgüdüsü yüksektir.

Hem ağıl besisine hem de mera yayılımına uyum sağlar.

İthal etmek istendiğinde saf merinos olmasına, sertifikalı merinos olmasına, alındığı ülkenin geçerli sertifikalarının olmasına, hastalıklardan ari olmasına dikkat edilmelidir.

Eğer sizde Damızlık Merinos yetiştirmek için Alman Et Merinosu yetiştirmek için ithal etmek istiyorsanız, Tarım ve Orman Bakanlığı izni ve kontrolünde sizin adınıza getirebilir ve ağılınıza teslim edebiliriz.

Mehmet TURGUT Bey ile irtibata geçerek daha ayrıntılı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Şirket Tel : 0850 346 57 17      GSM / Whatsapp : 0505 858 55 11

Ayrıca isteğiniz üzerine Damızlık Sertifikalı Romanov ,Charollais ( Şarole ), İle de France veya hangi ırk koyun istiyorsanız ithal ederek aynı şartlarda teslim ediyoruz.

1 yorum

comments user
Oktay SIDDIKOĞLU

Bilgiler harika

Yorumlar kapalı.

Translate »